صفحه اصلی اخبار حوادث درگذشت یک هنرمند حین اجرای تعزیه

درگذشت یک هنرمند حین اجرای تعزیه

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

درگذشت یک هنرمند حین اجرای تعزیه , حوادث
یکی از شهادت‌خوانان تعزیه‌ی شیروان هنگام اجرای تعزیه درگذشت.

به گزارش آریا هوم به نقل از ایسنا، شامگاه گذشته (۱۴ آبان ماه) و در آخرین روز سوگواره تعزیه بجنورد، حاج غریب مهدی پور از شهادت خوانان تعزیه شیروان در هنگام اجرای تعزیه دار فانی را وداع گفت.

آخرین شب سوگواره تعزیه که به اجرای گروه شیروان در تماشاخانه شمس شهر بجنورد اختصاص داشت با درگذشت این هنرمند نیمه تمام ماند و آیین اختتامیه این سوگواره با سوگ پیغمبرخوان تعزیه شیروان همراه شد.

حاج غریب مهدی پور متولد روستای حسین آباد و ساکن شیروان در سن ۶۵ سالگی بر اثر سکته قلبی در هنگام اجرای تعزیه چشم از جهان فروبست.

داوود فتحعلی بیگی، رئیس انجمن تعزیه ایران که در این اجرا حضور داشت، گفت: حاج غریب مهدی پور، سرگروه تعزیه حسین آباد و از اعضا انجمن تعزیه شیروان بود که تعزیه خوانی را از طفولیت آغاز کرده و یکی از شهادت خوانان تعزیه بوده است.

وی ادامه داد: شب گذشته در تعزیه مسلمان شدن مالک اشتر شبیه پیغمبر را می خواند که پس از اجرای مقدمه تعزیه به پشت صحنه رفت و در اثر سکته قلبی جان به جان آفرین سپرد.

هاشمی مسئول دفتر انجمن تعزیه شیروان نیز درباره این هنرمند گفت: حاج غریب مهدی پور به آرزویش رسید. او بارها و بارها به خودم گفته بود که ” آرزو دارم در همین لباس تعزیه از دنیا بروم”.

وی افزود: دیشب در اختتامیه گفتم، از سوگواره تعزیه ما هیچکس خبر نداشت، درگذشت این مرد بزرگ همه ایران را خبر کرد.

مراسم تشییع و خاکسپاری حاج غریب مهدی پور ساعت ۱۴ جمعه، ۱۵ آبان در امامزاده حمزه رضا شهرستان زیارت و مجلس ترحیم و ختم آن مرحوم روز شنبه در زادگاهش حسین آباد برگزار خواهد شد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + نوزده =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…