صفحه اصلی اخبار حوادث حمله مرگبار زنبور‌های قرمز به یک روستا در ایران

حمله مرگبار زنبور‌های قرمز به یک روستا در ایران

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

حمله مرگبار زنبور‌های قرمز به یک روستا در ایران , حوادث

حمله مرگبار زنبور‌های قرمز به یک روستا در ایران

٧ ساعت بیهوشی شش روستایی و مرگ یک زن، پایان حمله زنبورهای قرمز به روستای ولی‌آباد در استان سیستان‌وبلوچستان بود. این پنجمین نفری است که در سه ماه اخیر بر اثر نیش زنبور جان خود را از دست داده است.

حشرات کوچک ولی خطرناک این روزها به قاتلانی تبدیل شده‌اند که با حمله‌های دسته‌جمعی خود، جان انسان‌های زیادی را گرفته‌اند. زنبورهای قرمزی که تنها در سه ماه اخیر ٥ نفر را قربانی حمله خطرناک خود کرده‌اند.

عصر روز یکشنبه زنبورهای وحشی به روستای ولی‌آباد بخش بزمان در استان سیستان‌وبلوچستان حمله کردند. این روستا پر شده بود از این زنبور‌های قرمز و در شرایطی که مردم روستا نمی‌توانستند از این زنبورهای مزاحم نجات پیدا کنند، در نهایت خبر رسید که یک نفر جان خود را از دست داده و شش نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

بخشدار بزمان این خبر را تأیید کرد و با بیان این‌که حال عمومی زخمی‌ها مناسب است دراین‌باره گفت: «حمله زنبورهای قرمز به روستای ولی‌آباد از توابع این بخش یک کشته و شش مجروح برجا گذاشت. این زنبورها عصر روز یکشنبه به این روستا حمله کرده بودند.

با اطلاع از این حادثه ابتدا یک تیم تحقیق و بررسی به روستای ولی‌آباد اعزام شد و پس از اطمینان از وقوع این حادثه گروه‌های بهداشتی درمانی اعزام شدند. براثر این اتفاق یک زن ٢٥ساله جان باخت و ٦ نفر مجروح شدند. زهر نیش این زنبورها به‌حدی بوده که افراد آسیب‌دیده ۷ساعت بیهوش بودند.»

در این حادثه یک زن ۲۵ ساله از روستا بر اثر نیش زنبور جان باخته بود و زمانی که اقوام برای فاتحه‌خوانی به منطقه آمده بودند مورد حمله قرار می‌گیرند که ۶ نفر از آنها با آمپول ضدحساسیت درمان شدند.

گفتنی است روستای ولی‌آباد در محدوده مسجد ابوالفضل(ع) در محور ایرانشهر به بم و هم مرز با استان کرمان بوده که این اتفاق در آن رخ داده است.

نیش زنبور، جان معلم را گرفت

این نخستین‌بار نیست که زنبورهای قرمز با حمله‌های دسته جمعی خود جان انسانی را می‌گیرند. روز ٢٣ آبان‌ماه نیز یک معلم بازنشسته قربانی این حملات شد و جان خود را از دست داد. این معلم بازنشسته شیروانی سه‌سال پیش مورد حمله یک زنبور قرمز قرار گرفته بود اما بر اثر نیش این زنبور به حالت کما رفته بود. او درنهایت پس از گذشت سه‌سال درگذشت و به خاک سپرده شد.

شیما اسماعیل‌پناه، فرزند این قربانی با بیان این‌که اردیبهشت‌ماه ‌سال ١٣٩١ پدرم در خانه دچار گزیدگی نیش زنبور در پشت بدنش شد، گفت: «بر اثر این گزیدگی، مرحوم دچار شوک آنافیلاکسی و در اثر آن دچار ‌هایپوکسیک مغزی شد.

بعد از این اتفاق با اساتید و متخصصان زیادی ازجمله پروفسور سمیعی جراح و متخصص مغز مشورت کردیم که توصیه آنها فیزیوتراپی و تغذیه در مدت کما بود و امید داشتیم وی به زندگی برگردد. به همین دلیل او را به خانه منتقل کردیم و در طول این ٣‌سال تلاش کردیم او را از زندگی نباتی خارج کنیم. اما تلاش‌های ما جواب نداد و از آن‌جا که مرحوم بر اثر شوک آنافیلاکسی و در نتیجه نرسیدن اکسیژن به مغز زندگی نباتی داشت، بعد از بیش از ٣‌ سال در کما بودن، فوت کرد.»

محمد اسماعیل‌پناه معلم دلسوز مقطع ابتدایی و بازنشسته آموزش‌و پرورش شهرستان شیروان در دوران خدمتش خدمات آموزشی بسیاری را در آموزش‌وپرورش این شهرستان ارایه کرد و در بین همشهریان خود از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + دوازده =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…