پورتال خبری تفریحی

کماندوهای سوری خلبان روس را آزاد کردند

0 0

 کماندوهای سوری خلبان روس را آزاد کردند

 خبرنگار المیادین اعلام کرد یک گروه از کماندوهای ارتش سوریه در عملیاتی منحصر به فرد موفق به آزادی خلبان روس شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، خبرنگار المیادین اعلام کرد یک گروه از کماندوهای ارتش سوریه در عملیاتی منحصر به فرد موفق به آزادی خلبان روس شدند. خبرنگار المیادین در ادامه اعلام کرد که خلبان روس به پایگاه هوایی حمیمم انتقال یافته است. سفیر روسیه در فرانسه نیز آزادی خلبان روسی توسط ارتش سوریه را تایید کرد.

تیم کماندوی نیروی هوایی ارتش سوریه توانستند در عملیاتی ویژه در پشت خطوط نیروهای مسلح، یک خلبان روس را نجات داده و وی را به پایگاه نظامی حمیمیم در نزدیک شهر لاذقیه منتقل کنند.

خبرنگار المیادین گفت: عملیات جستجوی تیم کماندوی نیروی هوایی ارتش سوریه چند ساعت به طور انجامید و این تیم موفق شد خود را به خلبان روس در پشت خطوط عناصر مسلح در ریف لاذقیه برساند و خلبان را طی دو ساعت از طریق یک مسیر امن خارج کرده و به پایگاه نظامی حمیمیم برساند.

این درحالی است که برخی اطلاعات پیشتر حکایت از کشته شدن دومین خلبان روس توسط گروههای مسلح داشت. دو جنگنده اف ۱۶ ارتش ترکیه دیروز یک جنگنده سوخوی ارتش روسیه را در مرز سوریه با ترکیه سرنگون کردند. منابع خبری گفتند که یک خلبان هنگام فرود با چتر توسط عناصر مسلح سوری کشته شد.

روز گذشته دو فروند جنگنده اف۱۶ نیروی هوایی این کشور پس از اخطارهای مکرر به جنگنده روسی در مورد نقض حریم هوایی ترکیه به سوی آن شلیک کرده و آن را سرنگون کرده‌اند. با این حال مقامات روسی اعلام کرده‌اند که این هواپیما در حریم هوایی سوریه ساقط شده است.

روز گذشته رویترز اعلام کرد یک گروه شورشی سوری ویدئویی را برای این خبرگزاری ارسال کرده است که نشان می‌دهد یکی از دو خلبان روسی روی زمین بدون حرکت افتاده است. یکی از فرماندهان این گروه تروریستی اعلام کرد که این خلبان مرده است.

منبع:تسنیم

 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =