صفحه اصلی اخبار بین الملل اردوغان دستور حمله به جنگنده را صادر کرد

اردوغان دستور حمله به جنگنده را صادر کرد

1 خواندن ثانیه
۰
0
4

اردوغان دستور حمله به جنگنده  را صادر کرد , بین الملل

خبرگزاری میزان-پایگاه ویکیلیکس به نقل از یک منبع آگاه نوشت که رئیس جمهور ترکیه شخصا دستور حمله به جنگنده سوخو ۲۴ روسیه را بر فراز آسمان سوریه صادر کرد.
اردوغان شخصا دستور حمله به جنگنده روسیه را صادر کردبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان؛پایگاه ویکیلیکس نوشت: رجب طیب اردوغان شخصا دستور حمله هوایی به جنگنده روسیه بر فراز روسیه را صادر کرد.

به نوشته ویکیلیکس رئیس جمهور ترکیه این دستور را مدت ها پیش از انجام آن صادر کرده بود به گونه ای که قرار بود این عملیات در همان آغاز حملات هوایی روسیه علیه داعش در سوریه انجام شود.

ویکیلیکس به نقل از “فواد عونی” که به “جولیان آسانژ” ترکیه معروف است این خبر را منتشر کرد.

وی بارها طرح های رئیس جمهور ترکیه را افشا کرده و اظهار داشته بود که رجب طیب اردوغان ترکیه را به خاطر کسب اعتماد ناتو در آستانه جنگ با روسیه قرار داده است.

ولادیمیر پوتین در سخنرانی سالانه خود در برابر نمایندگان پارلمان کشورش گفت: ترکیه به تروریست ها و آنهایی که با تروریسم همکاری می کنند، پناه داده است .

وی گفت: ما خوب می دانیم که ملت ترکیه ملت بزرگ  و دوستی است اما بین ملت ترکیه و مقامات این کشور که اینگونه عمل کرده اند، تفاوت وجود دارد. کسانیکه دست به کشتن نظامی روسیه و از پشت به ما خنجر زده اند، در واقع جنایات تروریست ها پنهان کرده اند.

ولادیمیر پوتین در بخش دیگری اضافه کرد: مقامات ترکیه می توانستند مسائل را از طریق دیگر حل و فصل کنند و خدا می داند که چرا آنها دست به چنین کاری زده اند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت: ما تصمیم گرفتیم کسانی که دست به این جنایت زده اند را مجازات کنیم و آنان باید منتظر پاسخ شدید و سخت ما باشند. ما در قبال مردم روسیه مسئولیم . دنبال این نیستیم که دیگران را بترسانیم ولی کسی که فکر می کند که از طریق تحریم تجاری مجازات تمامی می شود بداند که مسئولیت رفتارش را برعهده بگیرد.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به اینکه ما نظامیان خود را به حال آماده باش کامل در آورده ایم البته قدرت ما بر اساس احترام متقابل و گفت وگو است و نباید دنبال نفرت بود. وقتی مرزها باز هستند نمی توان با تروریسم بین المللی مبارزه کرد و حملات تروریست در روسیه علیه شهروندان هزاران نفر را به کام مرگ کشانده است. ده سال طول کشید تا تروریست ها را از روسیه خارج کنیم.

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در بین الملل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 20 =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…