صفحه اصلی سرگرمی جالب و خواندنی ۳۷ سال حبس به خاطر توهین به سگ پادشاه !

۳۷ سال حبس به خاطر توهین به سگ پادشاه !

0 خواندن ثانیه
۰
0
4

حبس فقط به خاطر توهین به سگ  پادشاه

37 سال حبس به خاطر توهین به سگ پادشاه ! , جالب و خواندنی

دادگاه نظامی تایلند روز سه شنبه یک کاربر اینترنتی را به اتهام عدم رعایت حریم پادشاهی تایلند و توهین به سگ او در فضای مجازی محکوم و روانه زندان کرد.پیش بینی می شود که این مرد با این اتهامات به ۳۷سال زندان محکوم شود.
‘تاناکورن سیریپایبون’ که یک کارگر ۲۷ ساله صنعت خودروسازی تایلند است ، در واقع به دلیل اظهارنظری که در شبکه اجتماعی فیسبوک کرده و از آن توهین به سگ مورد علاقه پادشاه برداشت شده است ، از روز سه شنبه گذشته تحت تعقیب قرار گرفت و در ‘ساموت پرکان’ در نزدیکی بانکوک بازداشت شد.

‘پاوینی چامسری’ وکیل این کارگر، اتهامات او را توهین به مقام سلطنت از طریق تایید یک عکس دستکاری شده پادشاه، توهین به ‘تونگدائنگ’ سگ مورد علاقه او،نقض قانون اطلاع رسانی کشور و نیز نشر یک انفوگرافی مربوط به ماجرای یک پرونده اختلاس دولت نظامی درفیسبوک اعلام کرد و پیش بینی کرد که او با این اتهامات تا ۳۷ سال زندانی شود.
براساس قوانین تایلند، هرکس به ‘بهومیبول آدولیادج’ پادشاه ۸۸ ساله و بستری دربیمارستان که نقش نیمه خدایی دارد، ملکه، ولیعهد یا نایب السلطنه کشور توهین کند، ۱۵ سال زندانی می شود.

براساس این گزارش، توهین به تونگدائنگ، سگ شاه نیز به سبب قدرت نمادین اش جرم محسوب می شود، زیرا این پادشاه پیشتر از این سگ برای رساندن توصیه هایش به ملت استفاده می کرد و حتی خود پادشاه کتابی نیز در سال ۲۰۰۲ برای سگ سلطنتی نوشت و حتی فیلمی نیز از او وارد بازار سینمای کشور شد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در جالب و خواندنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 4 =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…