صفحه اصلی اخبار اجتماعی نروژ بهترین کشور جهان برای زندگی

نروژ بهترین کشور جهان برای زندگی

0 خواندن ثانیه
۰
0
4

 بهترین کشور جهان برای زندگی

براساس گزارش توسعه انسانی سازمان ملل، نروژ برای دوازدهمین سال پیاپی به عنوان توسعه یافته‌ترین کشور جهان در حوزه توسعه انسانی معرفی شد.

براساس شاخص‌های اعلام شده در این گزارش سازمان ملل، اکنون نروژ بهترین کشور در جهان برای زندگی است.
پایگاه اینترنتی شبکه سی.ان.ان در ادامه گزارش خود عنوان کرد: برای دوازدهمین سال پیاپی نروژ در رتبه نخست گزارش سالیانه توسعه انسانی سازمان ملل قرار گرفت.
این شاخص‌های اعلام شده در این گزارش سازمان ملل براساس سه حوزه امید به زندگی، آموزش و درآمد( استانداردهای زندگی) منتشر شده است.
نروژ بیشترین امتیازها را در این سه حوزه کسب و کرد و امتیاز این کشور ۹۴۴/۰ است. استرالیا با ۹۳۵/۰ در رتبه دوم، سوئیس با امتیاز ۹۳۰/۰ در رتبه سوم، دانمارک با امتیاز ۹۲۳/۰ در رتبه چهارم و هلند با ۹۲۲/۰ در رتبه پنجم قرار دارند.
کشورهای آلمان، ایرلند، آمریکا، کانادا، نیوزیلند، سنگاپور، هنگ کنگ، لیختن اشتاین، سوئد، انگلیس، ایسلند، کره جنوبی، لوکزامبورگ، ژاپن به ترتیب در رتبه‌های ششم تا بیستم قرار دارند.

نروژ بهترین کشور جهان برای زندگی , اجتماعی

در گزارش امسال سازمان ملل نیز برای نخستین بار گزارشی از روند توسعه انسانی در کشور نوپای سودان جنوبی منتشر شد.
براساس اعلام سازمان ملل، هدف این گزارش در مورد روند توسعه انسانی در جهان تاکید بر این است که گسترش گزینه‌های انسانی باید معیار نهایی برای ارزیابی نتایج مربوط به توسعه انسانی باشد.
در این گزارش عنوان شد: رشد اقتصادی ابزاری در این روند است. در این گزارش این موضوع پرسیده شده که چگونه دو کشور با درآمد ناخالص ملی می‌توانند نتایج متفاوتی در روند توسعه انسانی داشته باشند.
پنج کشور انتهایی این جدول نیجر، جمهوری آفریقای مرکزی، اریتره ، چاد و بروندی در بدترین شرایط در این گزارش سازمان ملل قرار دارند.
در این گزارش کشورهای لیبی و سوریه بیشترین سقوط را نسبت به گزارش سال گذشته تجربه کردند.
در این گزارش سازمان ملل عنوان شد که دنیای کار به سرعت در مقایسه با گذشته در حال تغییر است و سوال اینجاست که برای تضمین اینکه توسعه انسانی از این تغییرات سود ببرد، چه سیاست هایی بهترین هستند؟

 

  • معماری رویایی نروژ+عکس

    معماری هر کشور ملهم از تاریخچه، فرهنگ، شرایط زیستی و البته ساکنان آن است. وقتی نام نروژ به…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + پانزده =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه

دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی مادرانه دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی به نام مادرانه Download …