صفحه اصلی سلامت رژیم وتغذیه خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی

خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی

0 خواندن ثانیه
۰
0
4

دارچین

خواص فوق العاده دارچین برای افزایش بینایی , رژیم وتغذیه

دارچین و این همه خواص!

دارچین، بینایی را افزایش داده و نشاط‌آور است؛ نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به‌صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت را از بین می‌برد.
به گزارش آریاهوم, ناصر رضایی‌پور درباره خواص دارچین اظهار داشت: دارچین دارای طبیعت گرم و خشک در درجه دوم (در حد متوسط) است و در منابع طب ایرانی، خواص پرشماری از دارچین یاد شده است.

دارچین، نشاط‌آور و درمان‌کننده برخی عفونت‌ها است

این متخصص طب سنتی می‌گوید دارچین، نشاط‌آور، درمان‌کننده برخی عفونت‌ها و تریاق (پادزهر) سموم معدنی، حیوانی و نباتی است و موجب تقویت قلب، مغز، کبد و معده می‌شود.

وی ادامه داد: دارچین، نیروی بینایی را می‌افزاید و در قدیم برای عبور داروهای چشمی از طبقات چشم، از آن استفاده می‌شده است.

رضایی‌پور بیان داشت: این دوای مفید، نفخ را کاهش می‌دهد و رطوبت‌های مغزی که به‌صورت نزله (ترشحات پشت‌حلقی) دیده می‌شود و شکل مزمن‌شده آن، یعنی سینوزیت را که از مشکلات بزرگ بهداشت و سلامت بشر امروز است, درمان می‌کند.

دارچین، موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: دارچین موجب افزایش جریان ادرار و خون قاعدگی می‌شود و مصرف آن زیر نظر متخصص، می‌تواند به بهبود میل جنسی کمک کند. ترکیبات دارچین، به‌شرط نگهداری مناسب، تا پانزده سال باقی می‌ماند.

وی اضافه کرد: از دارچین در فرآورده‌های دارویی مؤثر در بیماری‌های روحی ــ روانی چون تپش قلب، ترس، وسواس، جنون و همچنین برخی بیماری‌های ریوی و تنفسی چون سرفه‌های مرطوب و خلط‌دار، تنگی نفس و گرفتگی صدا نیز استفاده می‌شود.

دارچین، آثار خوبی در تقویت کبد است

رضایی‌پور خاطرنشان کرد: همچنین دارچین آثار خوبی در تقویت کبد و رفع بیماری‌های آن، بهبود زخم‌های عفونی، کاهش رعشه، درمان سکسکه، سنگینی سر, برخی سردردها و دردهای رحمی دارد.

وی یادآور شد: در آشپزی ایرانی، در پخت مرغ و گوشت‌ها از دارچین، پیاز و زردچوبه استفاده می‌شود و در شله‌زرد، هلیم، قیمه، شیربرنج و… نیز به‌عنوان مُصلح، کاربردی هوشمندانه و حکیمانه دارد.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در رژیم وتغذیه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + سیزده =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…