عکس پروفایل جدید

دزدیده شدن شمشیر نادرشاه از موزه ای در روسیه + عکس

0 0

شمشیر نادرشاه جهانگشا ملقب به افشار همراه تعدادی از اشیای گرانبها از موزه ای در جمهوری داغستان روسیه به سرقت رفت.

دزدیده شدن شمشیر نادرشاه از موزه ای در روسیه + عکس , اخبار گوناگون

شمشیر نادرشاه دزدیده شد

پلیس روسیه از سرقت شمشیر متعلق به نادرشاه افشار از موزه کوباچی داغستان خبر داد و  در پی انتشار این خبر مقامات جمهوری داغستان این خبر را تایید کردند.شمشیر نادر شاه

دزدیده شدن شمشیر نادرشاه از موزه ای در روسیه + عکس , اخبار گوناگون

این حادثه عصر روز دوشنبه (۲۲ خرداد) روی داد و دزدان حرفه ای بیش از ۹۰ شیء باارزش از جمله مُهره های قدیمی، گلدان های نقره منقوش به استخوان و تصاویر استالین و کرملین را به سرقت بردند. 

دزدیده شدن شمشیر نادرشاه از موزه ای در روسیه + عکس , اخبار گوناگون

سرقت شمشیر نادر شاه از موزه ای در روسیه

کارشناسان هرچند معتقدند که نمی توان قیمتی برای شمشیر نادرشاه تعیین کرد، اما حداق یک تا دو میلیون دلار در حراجی ها به فروش خواهد رفت.به گفته پلیس روسیه این موزه که در روستای کوباچی داغستان قرار دارد، فاقد نگهبان حرفه ای و آژیرهای خطر هشدار دهنده بوده است.نادرشاه افشار متولد ۱۰۶۷ در درگز خراسان و کشته شده در سال ۱۱۲۶ شمسی در قوچان بنیانگذار دودمان افشاریه است.

وی از مشهورترین پادشاهان ایران پس از اسلام است که با پاکسازی کشور از مهاجمان افغان، عثمانی ها، روس ها و تجدید استقلال ایران، فتح هندوستان و دیگر چنگ های پیروزمندانه به جهانگشا و نابغه جنگی شهرت یافت.جمهوری داغستان در شمال غربی دریای خزر و در تقسیمات کشوری در حوزه فدرال قفقاز روسیه قرار گرفته است.

داغستان از نظر جغرافیایی در شمالی ترین بخش متصرفات حکومت صفوی قرار داشت که پس از سقوط حکومت صفویه توسط روس ها و عثمانی ها اشغال شد و سپس در زمان قاجار به صورت رسمی به روسیه تزاری واگذار شد.

پیوندهای مذهبی بین اغلب ساکنان داغستان با عثمانی موجب روابط گسترده آن ها با یکدیگر شد.این مساله بعدها در عصر نادرشاه یکی از دلایل سیاست های جنگی نادر در برابر حاکمان داغستان بود. نادرشاه برای تسلط کامل بر داغستان سه بار به این ایالت لشکرکشی کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =