صفحه اصلی دانش وفناوری دیجیتال عرضه دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی توسط شرکت سونی

عرضه دوربین ۱۰۰ مگاپیکسلی توسط شرکت سونی

22 خواندن ثانیه
۰
0
4

عرضه دوربین 100 مگاپیکسلی توسط شرکت سونی , دیجیتال

عرضه دوربین ۱۰۰ مگا پیکسلی توسط شرکت سونی

زمانی که شرکت Phase One فرمت چندرسانه‌ای XF را معرفی کرد،‌ کارشناسان از آن به عنوان پیشرفته‌ترین سیستم طراحی شده برای ارتقا تصویربرداری و کیفیت عکاسی یاد کردند.

این شرکت هم‌اکنون اعلام کرد که به کمک سونی دوربین دیجیتالی فول-فریم مجهز به لنز ۱۰۰ مگاپیکسلی با حسگر CMOS تولید کرده و در آن از فناوری XF 100MP Camera System استفاده شده است.

دو شرکت Phase One و سونی پیش از این همکاری‌هایی را برای تولید دوربین دیجیتالی IQ250 انجام داد. این دستگاه نخستین دوربین دیجیتال جهان بود که حسگر CMOS را شامل می‌شد.

این حسگر ۴۴ در ۳۳ میلیمتری که ۶۸ درصد بزرگتر از دوربین‌های ۳۵ میلیمتری فول‌-فریم است، از طریق لنز ۱٫۳ تصویربرداری می‌کند. شرکت Phase One اعلام کرد هم‌اکنون در حال توسعه سیستم فول-فریم دیگری برای حسگرهای CMOS است که بتواند با کیفیت بالاتر تصویربرداری کند.

در همکاری جدید سونی و Phase One دوربین XF 100MP Camera System را عرضه می‌کنند که با حسگر ۱۰۰ مگاپیکسلی CMOS با اندازه ۵۳٫۷ در ۴۰٫۴ میلیمتر عرضه می‌شود. بر این اساس می‌توان اندازه لنز این دوربین دیجیتالی را نسبت به مدل ۴۴ در ۳۳ میلیمتری که در دوربین‌های Hasselblad H5D-50c و Pentax 645Z استفاده می‌شوند،‌ بسیار بزرگتر دانست.

 

منبع : دیجی ناکو

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در دیجیتال

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 3 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …