پورتال خبری تفریحی

علت تاخیر در بازگشت پیکر شهید محسن حججی

0 0

نماینده مردم نجف آباد دلایل تاخیر انتقال پیکر شهید حججی را در مجلس تشریح کرد.

علت تاخیر در بازگشت پیکر شهید محسن حججی , اجتماعی

چرا تحویل پیکر شهید حججی به تعویق افتاد؟

نماینده مردم نجف آباد در مجلس گفت:یکی از علت های تاخیر تشییع شهید حججی این است که تلاش دارند به نحوی سر پیکر هم تحویل گرفته شود. لذا سعی می شود تا ان اشالله پیکر مطهر با سر تشییع شود.

در رابطه با آخرین وضعیت تشییع شهید حُججی در اظهار کرد:مسئله صحت دی ان ای این شهید روند تحویل و شناسایی قطعی پیکر را با تاخیر مواجه کرد، اما در حال حاضر مراحل قانونی احراز هویت طی شده و پیکر صد در صد متعلق به شهید محسن حججی، است.

علت تاخیر در بازگشت پیکر شهید محسن حججی , اجتماعی

شهید محسن حججی

وی افزود:هفته آینده پیکر مطهر در ۳ شهر تهران- مشهد و اصفهان تشییع و در نهایت مراسم اصلی و خاکسپاری در شهرستان نجف آباد صورت می گیرد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه ساعت و تاریخ دقیق مراسم مذکور متعاقبا اعلام می شود، خاطر نشان کرد:فعلا تلاش داریم مراسم هر چه باشکوه تر برگزار شود.

ان شالله در آینده اطلاعات و ریز جزییات درباره شهید حججی را پس از تشییع ارایه خواهیم کرد.

محسن حُججی (زادهٔ ۱۳۷۱ خورشیدی، نجف‌آباد – ۱۸ مرداد ۱۳۹۶، التَنْف از نیروهای ایرانی مدافع حرم بود که در مردادماه ۱۳۹۶ خورشیدی و در عملیاتی مُستشاری[نیازمند منبع]در منطقهٔ التَنْف –منطقهٔ مرزی بین سوریه و عراق– توسط نیروهای داعش به اسارت درآمد و پس از دو روز به‌دست داعش به‌قتل رسید.

داعش چندی پس از انتشار فیلمی که ادّعای به اسارت درآوردن محسن حُججی را داشت، اعلام کرد که وی را کشته‌اند. وی دهمین عضو از لشکر زرهی ۸ نجف اشرف است که طی جنگ در خاک سوریه کشته شد. وی پیش از اسارت از ناحیه پهلو زخمی شده بود و طی دو روز اسارت توسط نیروهای داعش در مناطق تحت کنترل آنها چرخانده شده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − هفت =