صفحه اصلی سلامت سلامت و پزشکی خبر تولید گاز نوشابه با گازوئیل صحت دارد؟

خبر تولید گاز نوشابه با گازوئیل صحت دارد؟

0 خواندن ثانیه
۰
0
3

ماجرای تولید گاز نوشابه با گازوئیل ، رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو را به ارائه توضیحاتی وا داشت.

خبر تولید گاز نوشابه با گازوئیل صحت دارد؟ , سلامت و پزشکی

ماجرای تولید گاز نوشابه با گازوئیل

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو ضمن توصیه به مصرف هرچه کمتر نوشابه درباره ماجرای ” تولید گاز نوشابه با گازوئیل ” توضیحاتی ارائه کرد.

نسترن محمدی با ناصحیح دانستن مطلب “گازدار کردن نوشابه ها با سوخت های فسیلی مثل گازوئیل” که در برخی رسانه ها منتشر شده است، اظهار داشت:باتوجه به ضوابط و مقررات اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو؛ تمامی واحدهای تولیدکننده مواد غذایی حاوی گاز دی اکسید موظف به استفاده از آن و البته با ویژگی های خوراکی هستند.گاز نوشابه

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو ادامه داد:در همین راستا تعدادی از واحدهای تولید گاز دی اکسید کربن که ضوابط را به طور کامل رعایت کرده اند؛ موفق به اخذ پروانه تولید از سازمان غذا و دارو شده اند.

وی همچنین در خصوص پروسه تولید نوشابه افزود:تولید گاز دی اکسید کربن پس از سوختن گاز طبیعی حاصل می شود؛ سپس گاز تولید شده از برج های مالش، جذب، تفکیک، کندانسور، کمپرسور سردکننده عبور کرده تا به گاز دی اکسید کربن مایع تبدیل شود.

خبر تولید گاز نوشابه با گازوئیل صحت دارد؟ , سلامت و پزشکی

تولید گاز نوشابه با گازوئیل!

وی در پایان با تأکید بر اینکه اگر چه ویژگی های گاز مذکور مطابق با ویژگی های مندرج در کدکس بین المللی بوده و مجوز تولید و مصرف گاز دی اکسید کربن پس از بررسی های لازم در محصولات غذایی گازدار صادر می شود، تصریح کرد:با توجه به شیوع بیماریهای غیرواگیردار به دلیل زندگی مدرن و عدم تحرک کافی پیشنهاد همواره متولیان سلامت مصرف کمتر فرآورده های پرشکر، نمک، چربی است.

این مقام مسئول در اداره کل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پایان ضمن توصیه به مصرف هرچه کمتر نوشابه به مردم، توصیه کرد:قبل از مصرف فرآورده های غذایی برای اطلاع از میزان شکر، نمک، چربی در آنها به نشانگر رنگی تغذیه مندرج در بسته بندی محصولات که به “چراغ راهنمای تغذیه” معروف است توجه نموده و نیاز کافی و به اندازه بدن خود را با آن تنظیم کنند.

  • تشابه عجیب نوشابه با هروئین از دید علمی

    تشابه عجیب نوشابه با هروئین از دید علمی پنج دقیقه بعد، تولید دوپامین افزایش می یابد. دوپام…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سلامت و پزشکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =

*

بررسی

مراسم اکران فیلم اسرافیل با حضور پژمان بازغی و میلاد کی مرام

شب گذشته اکران مردمی و خیریه فیلم اسرافیل با حضور جمعی از هنرمندان در پردیس زندگی برگزار گ…