صفحه اصلی دانش وفناوری عمومی رقابت تلگرام با واتس‌آپ ، کدام بهتر است ؟

رقابت تلگرام با واتس‌آپ ، کدام بهتر است ؟

27 خواندن ثانیه
۰
0
0

رقابت تلگرام با واتس‌آپ ، کدام بهتر است ؟ , عمومی

رقابت تلگرام با واتس‌آپ

مسئولان نرم‌افزار موبایلی تلگرام در ماه فوریه گذشته اعلام کردند که این اپلیکیشن ٣٥‌میلیون کاربر ماهانه و ١٥‌میلیون کاربر روزانه دارد.

در اکتبر سال گذشته در حدود صد ‌هزارنفر به کاربران تلگرام افزوده شدند. با وجودی که میزان استقبال از اپلیکیشن تلگرام قابل‌توجه بوده، این اپلیکیشن هنوز در مقایسه با واتس‌اپ کاربران چندانی ندارد هرچند گردانندگان آن معتقدند کاربرانشان به‌سرعت در حال افزایشند.

آنها روی امنیت کاربران در این شبکه تأکید دارند و می‌گویند امنیتی که آنها برای کاربرانشان تأمین می‌کنند به‌هیچ‌وجه با امنیت موجود در واتس‌اپ قابل مقایسه نیست. اما این سؤال مطرح می‌شود که آیا تلگرام به‌واقع فضای امنی است؟

تلگرام امکان گفت‌وگوی محرمانه یا secret chat را برای کاربران خود تدارک دیده است که حتی سرورهای تلگرام نیز قادر به رصدکردن آنها نیستند. درحال‌حاضر کمپانی تلگرام برای کسی که بتواند امنیت فضای گفت‌وگوهای محرمانه را زیر سؤال ببرد و ثابت کند که محتوای این گفت‌وگوها قابل‌دستیابی است، چندصد‌هزار دلار جایزه در نظر گرفته است. در سال ۲۰۱۵، شرکت امنیتی غیرانتفاعی Electronic Frontier Foundation رتبه ۴ از ۷ را به بخش پیام‌رسان و رتبه ۷ از ۷ را به بخش گفت‌وگوی محرمانه یا secret chat این نرم‌افزار داد.

کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد خودویرانگر و رمزنگاری‌شده را تبادل کنند. کاربران نرم‌افزار امکان تبادل پیام، عکس، ویدئو و فایل تا حجم ۱٬۵ گیگابایت را دارند.  تلگرام توسط دو برادر با نام‌های پاول دورف و نیکلای دورف به بازار آمد. پاول دورف برادر کوچک نیکلای دورف است و سازمان غیرانتفاعی کارآفرینی در آلمان دارد که پشتیبان مالی پروژه است.

تلگرام توسط یک سازمان غیرانتفاعی آلمانی متعلق به کارآفرین و نیکوکار روس، پاول دورف، اداره می‌شود.  همه نرم‌افزارهای رسمی تلگرام (و چند نرم‌افزار غیررسمی) متن‌باز هستند. هرچند، نرم‌افزار سمت سرور تلگرام مالکیتی است.

پاول دورف گفته است کد سرور نرم‌افزار آزاد نیست زیرا معماری تلگرام نیاز دارد دوباره طراحی شود تا به سرورهای مستقل اجازه دهد مانند یک اَبرِ تلگرام متحد کار کند.  هیچ‌یک از نگارش‌های تلگرام اعم از نگارش اندروید، وب، ویندوز و مانند آن، از کمترین امکان دسترسی‌پذیری برای معلولان، بهره‌مند نیست.

تقریبا همه عناصر سازنده رابط‌های کاربری در تلگرام در رویارویی با نرم‌افزارهای صفحه‌خوان ناکارآمد هستند. این برای آن است که هیچ مطابقتی از حیث استاندارد میان رابط‌های کاربری در تلگرام و سیستم‌های عامل، وجود ندارد. در آبان‌ماه امسال وزیر ارتباطات اعلام کرده بود که تعداد کاربران ایرانی تلگرام حدود ١۴‌میلیون‌نفر است.

[pro_ad_display_adzone id=”6145″]

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در عمومی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − سه =

*

بررسی

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟

برای استحکام ناخن ها چه باید کرد؟ شاید شما هم جزو آن دسته از خانمهایی باشید که از لایه لای…