صفحه اصلی اخبار سیاسی خط و نشان جدید عربستان برای ایران

خط و نشان جدید عربستان برای ایران

19 خواندن ثانیه
۰
0
0

خط و نشان جدید عربستان برای ایران , سیاسی
خط و نشان جدید عربستان برای ایران

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: عربستان خواستار بهبود روابط با روسیه است کشوری که ریاض آن را به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ می‌داند.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی ضمن رد پیشنهاد مسکو برای میانجی‌گری در اختلافات پیش آمده میان ریاض و تهران، اعلام کرد، عربستان خواستار روابط و سرمایه‌گذاری‌های بهتر و بیشتر با روسیه است.

عادل الجبیر، وزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت: عربستان خواستار بهبود روابط با روسیه است کشوری که ریاض آن را به عنوان یکی از قدرت‌های بزرگ می‌داند.

وی افزود: با توجه به روابطمان با روسیه معتقدیم که میزان تجارتی که با مسکو داریم متناسب با حد و اندازه اقتصادهای‌مان نیست. هر دو ما عضو گروه ۲۰ هستیم اما تجارت و سرمایه‌گذاری اندکی داریم و در نتیجه خواستار تغییر این روندیم.

عادل الجبیر تاکید کرد: ریاض رویکرد عملگرایانه‌ای را برای سرمایه‌گذاری در روسیه اتخاذ می‌کند. اگر عربستان فرصت‌های سودمندی پیدا کند قطعا بر روی آنها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

این اظهارات در بحبوحه تشدید خصومت‌ها میان ریاض و تهران به دنبال اعدام شیخ النمر، روحانی شیعه برجسته توسط عربستان منتشر شد. اعدام شیخ نمر باعث اعتراضاتی در ایران و حمله به سفارتخانه عربستان در تهران شد. در واکنش این رویداد ریاض روابط خود با تهران را قطع کرد.

روسیه پیشنهاد داد که برای حل این اختلافات نقش میانجیگر را ایفا کند اما عادل الجبیر در این باره گفت: ما به میانجیگری نیازی نداریم. ایران باید موضع خود را تغییر داده و تمایل خود را برای عادی‌سازی روابط با عربستان ابراز کند و آن وقت ریاض نیز اقدام مشابهی را انجام خواهد داد.
منبع: خبرگزاری ایسنا

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در سیاسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − چهارده =

*

بررسی

دانلود آهنگ جدید هوروش بند به نام لیلی بی عشق

آهنگ هوروش بند لیلی بی عشق دانلود آهنگ جدید هوروش بند به نام لیلی بی عشق Download New Song…