صفحه اصلی ورزش اخبار ورزشی انصراف پلاتینی از انتخابات فیفا

انصراف پلاتینی از انتخابات فیفا

2 خواندن ثانیه
۰
0
4

انصراف پلاتینی از انتخابات فیفا

انصراف پلاتینی از انتخابات فیفا , اخبار ورزشی

میشل پلاتینی بعد از انصراف از انتخابات فیفا بیانیه‌ای داد و عنوان کرد دیگر انتخابات فیفا را دنبال نخواهد کرد.

میشل پلاتینی(Michel Platini) که همراه بلاتر(Sepp Blatter) با محرومیت سنگینی از هرگونه فعالیت فوتبالی منع شد، امیدوار بود با درخواست تجدید نظر بتواند شانس بازگشت به انتخابات ماه فوریه فیفا را داشته باشد ولی دادگاه عالی ورزش نیز آب پاکی را روی دست او ریخت و محرومیت پلاتینی را تایید کرد.

پلاتینی نیز در بیانیه‌ای درباره این اتفاقات گفت: از انتخابات فیفا کناره‌گیری کردم. دیگر زمان مناسبی برای من نیست. توان رقابت با بقیه را ندارم. البته این‌طور نیست که بگویم خداحافظ فیفا و یا خداحافظ انتخابات فیفا. فلسفه خودم را دارم و قطعا تلاش‌هایم را ادامه می‌دهم تا بی‌گناهی‌ام را ثابت کنم. در حقم بی‌عدالتی شد و می‌خواهم این موضوع را تثبیت کنم. رئیس یوفا بودم و فدراسیون‌های زیادی زیر نظر من بود. فیفا با محرومیت من، همه این فدراسیون‌ها را لکه‌دار کرد. محدودیت سنی برای من نیست. شاید ۲۰ سال دیگر برگردم. هیچ کس نمی‌داند. اروپا به یک نامزد برای انتخابات فیفا نیاز دارد که آن هم ‘جیانی اینفانتینو’ است. امیدوارم او بتواند در انتخابات فیفا موفق باشد.

در قسمت دیگری از این بیانیه، پلاتینی درباره دریافت مبلغی از بلاتر که منجر به محرومیت او شد نیز نوشت: هیچ‌وقت از این مبلغ و جابه‌جایی آن پشیمانی ندارم چرا که هیچ کار خطایی انجام نشده است. نمی‌دانم چرا این طور در رسانه‌ها جا افتاده که کار خطایی انجام دادیم. تصمیمی که علیه یوفا اتخاذ شد، از طرف فیفا بود زیرا آن‌ها کسانی را اجیر کرده بودند تا یوفا را زمین بزنند. می‌دانید چرا؟ چون یوفا ارگان بی‌نقصی است. ثروتمند و قدرتمند و بزرگ.

پلاتینی در بخش آخر بیانیه‌اش با حمایت از بلاتر نوشت: بلاتر شخصیت بزرگی دارد و کارهای زیادی در فوتبال انجام داده که من از او حمایت می‌کنم. درست است او کارهای بدی را هم انجام داده است ولی نباید چشم‌مان را به روی همه کارها ببندیم. امیدوارم کنگره فیفا به او اجازه دهد که خداحافظی باشکوهی داشته باشد و نفر بعدی که جانشین بلاتر می‌شود، از این اشتباهات درس بگیرد تا فیفا دیگر با چنین اتفاقاتی روبه‌رو نشود.

انتخابات فیفا دقیقا یک ماه دیگر برگزار می‌شود و جانشین سپ بلاتر مشخص خواهد شد.

  • محرومیت سنگین برای بلاتر و پلاتینی

    بلاتر و پلاتینی   برای هشت سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم شدند. میشل پلاتینی(Michel Pl…
بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در اخبار ورزشی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 5 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …