صفحه اصلی گردشگری دانستنیهای سفر هزینه سفر به کربلا چقدر است؟

هزینه سفر به کربلا چقدر است؟

1 خواندن ثانیه
۰
0
4

هزینه سفر به کربلا ، قیمت کاروان های هوایی برای مدت زمان ۶ شب و ۷ روز به مدت ۳ شب در نجف و ۳ شب در کربلا در حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

هزینه سفر به کربلا چقدر است؟

به گزارش افکارنیوز، سفر به کربلا معلی در ایام محرم از جمله سفرهای مذهبی است که هر ساله با استقبال فراوانی رو به رو می‌شود. به همین خاطر به بررسی هزینه های این سفر پرداختیم.

زائرین در مرحله اول اقدام به اخذ روادید و پرداخت عوارض خروج از کشور می کنند که هر زائر باید ۱۷۵ هزار تومان بایت اخذ روادید، مبلغ ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان بابت عوارض خروج از کشور هوایی و یا ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان بابت عوارض خروج از کشور زمینی به عراق و کربلا پرداخت کند.

پس از آن اقدام به ثبت نام در کاروان زمینی یا کاروان هوایی می کند که قیمت کاروان زمینی به مقصد کربلا به مدت ۶ شب و ۷ روز به گونه ای که ۳ شب در نجف و ۳ شب در کربلا مستقر باشید در حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۲۰۰ است که در صورت انتخاب اقامتگاه با امکانات بیشتر هزینه کاروان افزایش می یابد.

هزینه سفر به کربلا چقدر است؟ , دانستنیهای سفر

در خصوص کاروان‌های هوایی نیز قیمت این کاروان ها برای مدت زمان ۶ شب و ۷ روز به مدت ۳ شب در نجف و ۳ شب در کربلا در حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

مقایسه هزینه کاروان ها در این ایام با اوقات غیر از دهه اول محرم نشان دهنده افزایش قیمت ۱۰ الی ۲۰ درصدی است در این ایام به دلیل افزایش تقاضا صورت می گیرد. همچنین در زمان ورود به کشور عراق مبلغ ۱۰ دلار یا به عبارتی ۳۹ هزار و ۱۰۰ تومان باید پرداخت کنید.

بر اساس این آمار اگر قصد سفر زمینی به شهر کربلا معلی را دارید باید در حدود یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان و در صورت انتخاب سفر هوایی در حدود یک میلیون و ۹۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان هزینه کنید.

گفتنی است برخی از کاروان ها برای سهولت زائرین به صورت اقساطی اقدام به ثبت نام می‌کنند.

 

 

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در دانستنیهای سفر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + نوزده =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …