صفحه اصلی فرهنگ وهنر چهره های معروف درگذشت رابرت گیوم برنده جایزه امی بر اثر سرطان

درگذشت رابرت گیوم برنده جایزه امی بر اثر سرطان

1 خواندن ثانیه
۰
0
4

رابرت گیوم بازیگر برنده دو جایزه امی روز گذشته در سن ۸۹ سالگی و بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

درگذشت رابرت گیوم برنده جایزه امی بر اثر سرطان

رابرت گیوم نخستین بازیگر سیاه پوستی که برای اولین بار در تلویزیون درخشید روز گذشته بعد از مدتها دست و پنجه نرم کردن با بیماری سرطان از دنیا رفت.

رابرت گیوم بازیگر برنده دو جایزه امی در ۸۹ سالگی چشم از جهان فروبست. رابرت گیوم نخستین بازیگر سیاه پوستی بود که در سریال های تلویزیونی درخشید و با بازی در سریال هایی چون «Benson» به شهرت رسید.

این بازیگر برنده جایزه امی سه شنبه دوم آبان بر اثر بیماری سرطان از دنیا رفت. او که سال ۱۹۷۹ برای بازی در سریال کمدی «Soap» جایزه امی در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را از آن خود کرده بود، سال ۱۹۸۵ به نخستین بازیگر سیاه پوستی تبدیل شد که جایزه امی را در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد دریافت کرد.

درگذشت رابرت گیوم برنده جایزه امی بر اثر سرطان , چهره های معروف

رابرت گیوم بازیگر برنده جایزه امی درگذشت

او در رده بازیگران خوش صدا بود و سال ۱۹۹۰ در اجرای «شبح اپرا» در لس آنجلس نقش اصلی را بازی کرد و پس از آن در چند انیمشن از جمله مجموعه فیلم های «شیر شاه» صداپیشگی کرد.
گیوم سال ۱۹۹۹ سکته کرد و پس از چند هفته بستری شدن به کار بازگشت. او سال ۱۹۲۷ با نام رابرت پیتر ویلیام به دنیا آمد اما برای آنکه نامش خاص باشد فامیلش را به گیوم تغییر داد.
از جمله آثار سینمایی این بازیگر می توان به «به من تکیه کن» در سال ۱۹۸۹ و «حکم مرگ» در سال ۱۹۹۰ اشاره کرد. آخرین اثر سینمایی او پیش از مرگ «میدان کلمبوس» به کارگردانی جرج گالو بود.

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در چهره های معروف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

*

بررسی

عکس جدید مهسا کاشف بازیگر سریال آنام!

مهسا کاشف بازیگر کشورمان این روزها در سریال آنام به نقش آفرینی پرداخته است. عکس جدید مهسا …