پورتال خبری تفریحی

لغو تعطیلی ۶ آذر ۹۶ صحت دارد؟

0 3

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تعطیلی هشتم ربیع الاول را بی مبنا دانست واز لغو تعطیلی ۶ آذر خبر داد  و ابراز امیدواری کرد که این تعطیلی با ارائه طرحی لغو شود.

در یادداشت علی مطهری تحت عنوان «تعطیلی بی مبنا» که در اختیار خبرنگاران قرار گرفته، آمده است:

همچنین بخوانید : آخرین وضعیت تعطیلی ۶ آذر ۱۳۹۶

«تعطیلی هشتم ربیع الاول که امسال مصادف با ۶ آذر است، یک خطا و موجب وهن مجلس شورای اسلامی است. هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و طبعا روز آغاز امامت حضرت ولی عصر (ع) است. سوال این است که چه ضرورتی برای تعطیلی این روز هست؟ اولا مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟ ثانیا فلسفه تعطیلی یک روز آن است که مناسبت مربوط بزرگ داشته شود. آیا این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می توانند برنامه ای و مطلبی داشته باشند؟ ضمنا این روز مجاور نهم ربیع الاول است که برخی شیعیان تندرو برنامه هایی اجرا می کنند که مخالف وحدت اسلامی و مضر به حال دنیای اسلام است.

علاوه بر این نحوه تصویب این تعطیلی هم قابل توجه است. این تعطیلی بنا به توصیه یکی از مراجع صورت گرفت – در حالیکه برخی مراجع نیز موافق نیستند- و به همین دلیل بدون تناسب در میان مواد و بندهای قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و غفلت نسبی نمایندگان در مجلس نهم به تصویب رسید و البته شورای نگهبان مخالفت کرد و بررسی آن به مجلس دهم کشیده شد و در مجلس دهم نیز با لطایف الحیل اجازه صحبت به مخالف و موافق داده نشد و به صورت مرموزی تصویب شد. ان شاءالله با ارائه طرحی این تعطیلی لغو خواهد شد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 1 =