صفحه اصلی اخبار حوادث شکایت ایران به آمریکا درباره قتل بیژن قیصر

شکایت ایران به آمریکا درباره قتل بیژن قیصر

0 خواندن ثانیه
۰
0
5

این وزارت‌خانه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران درخصوص قتل بیژن قیصر، جوان ۲۵ ساله ایرانی در آمریکا را به دولت آن کشور ابلاغ کرد.

 پی گیری قتل جوان ایرانی

هفته گذشته روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت، بیژن قیصر ۲۵ ساله شهروند آمریکایی تبعه ایران، دوشنبه شب پس از گذشت ۱۰ روز از حادثه شلیک گلوله پلیس به خودروی وی که به مجروح شدن وی از ناحیه سر منجر شده بود، جان خود را از دست داد. خانواده وی با انتشار بیانیه‌ای در روزنامه واشنگتن پست اعلام کردند که بیژن قیصر، هدف سه گلوله پلیس از ناحیه سر قرار گرفته بود و هنگام وقوع این حادثه مسلح نبوده است.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، اظهار کرد: این وزارت‌خانه مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران درخصوص قتل بیژن قیصر، جوان ۲۵ ساله ایرانی در آمریکا را به دولت آن کشور ابلاغ کرد.

این اقدام در دیدار مدیرکل آمریکای وزارت امور خارجه با سفیر سوئیس در تهران، به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران و با تسلیم یک یادداشت رسمی به دولت آمریکا انجام شد که در این یادداشت رسمی با اشاره به اقدام خشونت‌آمیز و غیرقابل قبول پلیس آمریکا در تیراندازی به بیژن قیصر، شهروند غیرمسلح ایرانی که به فوت وی در روز دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ در شهر مک لین در ایالت ویرجینیای آمریکا منجر شد، خواستار توضیح رسمی دولت آمریکا و روشن شدن ابعاد این حادثه تأسف‌بار و غیرقانونی، شده و از آن دولت خواسته شده است عوامل این اقدام را مورد پیگیری قضایی قرار داده و خسارات وارده را جبران کنند.  

سفیر سوئیس نیز در این دیدار ضمن اعلام اینکه موضوع را بلافاصله به مقامات مسوول در دولت آمریکا منتقل خواهد کرد، گفت نتیجه را به اطلاع وزارت امور خارجه کشورمان خواهد رساند.

مطالب مرتبط :

بارگذاری بیشتر مطالب مرتبط
بارگذاری توسط admin
بارگذاری در حوادث

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =

*

بررسی

چطور میتوان وابستگی به گوشی را کمتر کرد؟

وابستگی به گوشی های هوشمند امروزه در اکثر افراد دیده میشود, طوری که نمیتوانند حتی یک دقیقه…